Čo sú to cereálie

Cereálie sú výrobky zdravej výživy vyrobené z obilia. Sú zdrojom významných živín (bielkoviny, sacharidy), vlákniny a minerálnych látok. Vďaka ľahkej a rýchlej príprave sú vhodné hlavne na raňajky, ktoré by mali byť štartovacím základom organizmu do nového dňa. Či už dáte prednosť mlieku, alebo k nim primiešate jogurt, vždy vám prinesú potešenie z dokonalej chuti a zdravej výživy.

Dodajú vám potrebnú energiu, ktorá vydrží počas celého dňa. Ľahko z nich pripravíte nielen raňajky, ale sú vhodné aj na desiatu, olovrant alebo ľahkú večeru. Sú ľahko stráviteľné, chrumkavé a chutné s vysokým obsahom sacharidov, bielkovín a vlákniny, ktorá je odporúčaná pre správnu výživu detí ako aj dospelých.

Prečo je vláknina dôležitá?

Vláknina je pre ľudský organizmus veľmi dôležitá, a to najmä v podobe terapie a prevencie rôznych ochorení. Priaznivo ovplyvňuje metabolizmus tukov a vstrebávanie sacharidov, preto je nevyhnutné, aby sa jej konzumácia stala našou každodennou súčasťou. Vláknina ovplyvňuje črevnú peristaltiku, zároveň aj pocit sýtosti, pretože zväčšuje obsah v gastrointestinálnom trakte. Rozpustná vláknina priaznivo ovplyvňuje vstrebávanie sacharidov a metabolizmus cholesterolu.

Nedostatok vlákniny v potrave vplýva na vznik mnohých ochorení, a preto je dôležitá ako v liečbe, tak aj v prevencii. Vláknina spĺňa mimoriadne dôležitú funkciu. V tráviacej sústave tvorí balastnú látku, ktorá zväčšuje objem potravy a vstrebávaním vody, zväčšuje objem stolice. Má tiež očistné účinky, zbavuje organizmus jedov a vstrebáva škodlivé látky, ktoré vznikajú v črevách pri tráviacom procese.

Pomáha predchádzať zápcham a vzniku rakoviny hrubého čreva. Znižuje krvný tlak, hladinu cukru a cholesterolu v krvi. Preto má vláknina nezanedbateľné miesto v zdravej výžive. Najmä však v strave chorých na cukrovku, sklerózu a vysoký krvný tlak. Pretože organizmus vlákninu netrávi a nedodáva žiadne kalórie, je nenahraditeľným spojencom aj pri chudnutí. Preto sa zvýšený prísun vlákniny odporúča pri liečbe obezity a redukčných diét.

Ako správne jesť cereálie?

Ráno po nočnom odpočinku, sa aktivita nášho tela zvyšuje. Raňajkami dodávame organizmu prvú dávku energie a živín, potrebných na jeho riadne fungovanie. Ak neraňajkujeme, zhoršuje sa naša pozornosť a schopnosť sústrediť sa.

Sladké cereálne produkty VEPY sú vhodné nielen na raňajky, ale aj na desiatu, olovrant alebo ľahkú večeru. Či už ich budete konzumovať s mliekom, alebo si k nim primiešate jogurt s ovocím, vždy vám prinesú potešenie z dokonalej chuti a zdravej výživy.

Začnite svoj deň s cereálnymi výrobkami VEPY, ktoré svojou fantastickou chuťou uspokoja aj toho najnáročnejšieho „maškrtníka“! Výrobky VEPY sú nositeľmi dôležitých živín, čím významne prispievajú ku zdravej výžive, ktorú všetci k životu potrebujeme.